IDIOM 2017 – rezydencja Małgorzaty Haduch
Październik 24, 2017

Właśnie zakończyliśmy tegoroczną edycję IDIOM w Pradze!

Organizując program rezydencji artystycznych, chcieliśmy stworzyć okazję do spotkania czeskich i polskich artystów oraz otworzyć formułę projektu na rzecz zaskoczenia i procesu, a nie gotowego produktu. Pierwszą choreografką zaproszoną na rezydencję była Małgorzata Haduch.

Badając możliwości zapisu choreograficznego, Małgorzata stworzyła książkę, która zawiera konkretne wskazówki na temat tańca, a także abstrakcyjne komentarze, które mogą być swobodnie interpretowane. Opierając się na tym scenariuszu, Natalia Drozd (tancerka, performerka) i Aida Mujacic (muzyk), poszukiwały w swoim działaniu choreograficznych wzorów.

Finałowa prezentacja pracy odbyła się w Divadlo na půdě – Cross Club, 15 października.

Zdjęcia Mirek Budhha