IDIOM 2017 – polsko-czeski program rezydencji choreograficznych

Idiom 2017 charakteryzuje nowa formuła projektu. Poprzez organizację rezydencji artystycznych dwóch polskich choreografek, Małgorzaty Haduch i Ireny Lipińskiej, które będą współpracować z artystami z Pragi, chcemy stworzyć okazję do inspirującego spotkania artystów z Polski i Czech, oraz otworzyć nasze działania na element zaskoczenia i pracy w procesie.

Zagadnieniem łączącym obie rezydencje będzie relacja między wyobrażeniem a interpretacją (_imagination/interpretation), a polem badań będzie nowa choreografia i muzyka eksperymentalna.

plfestival.eu